ZOTAC International przedstawił wszystkim miniaturowy komputer z linii kieszonkowych modeli PICO – ZOTAC PC Stick PI221. Model ten posiada układ Intel Atom x5-Z8300 z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1.44 GHz oraz kartę graficzną Intel HD Graphics. PC Stick wyposażony jest w pełnej wielkości port Ethernet, moduł WiFi 802.11ac z zewnętrzną anteną oraz Bluetooth 4.0 w standardzie.

ZOTAC PI221 posiada szybki port USB 3.0, gniazdo kart pamięci micro SD, Wifi 802.11ac, Bluetooth 4.0, 2GB pamięci operacyjnej DDR3L-RS1600 oraz 32GB wbudowanej pamięci flash eMMC. Komputer jest kompletnym, gotowym do pracy rozwiązaniem, wyposażonym w preinstalowaną pamięć, pamięć masową oraz system operacyjny. Dzięki pasywnemu chłodzeniu oraz brakowi jakichkolwiek ruchomych części, pozwala na cichą i komfortową pracę.

ZOTAC PC Stick PI221

ZOTAC PC Stick zdobył nagrodę Design and Innovation 2016 (kategoria Komputery i Systemy) przyznaną przez iF World Design Guide. ZOTAC ZBOX PI221 zostanie zaprezentowany na zbliżających się targach Computex 2016.


ŹRÓDŁOzotac.com
Poprzedni artykułTargi Intel Extreme Masters 2017 kolejny raz w Katowicach
Następny artykułStudio InnoGames uruchomiło Wyprawy gildyjne w Forge of Empires
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.