ZOTAC wprowadził do sprzedaży minikomputer MAGNUS ERX48. Jest to pierwszy na świecie model w tak małych rozmiarach z kartą graficzną AMD Radeon RX480. Dzięki zastosowaniu karty w architekturze Polaris możliwe stało się zapewnienie wsparcia dla interfejsów DirectX12 i Vulkan. Komputer posiada także natywne wyjście 4K/60Hz, DisplayPort 1.3 i HDMI 2.0, oferując wsparcie dla czterech wyświetlaczy oraz wirtualnej rzeczywistości.

Prócz tego zamontowano procesor Intel Core i5-6400T, a użytkownik może samodzielnie zamontować do 32 GB pamięci operacyjnej DDR4. W środku znajdzie się miejsce dla 2.5 calowego dysku SATA 6.0 Gb/s lub M.2 SATA (22/42,22/60,22/80).

Dla zapewnienia szybkości i wygody, mini PC wyposażone są w porty USB 3.1 typu C i USB 3.1 typu A oraz obsługę 802.11ac WiFi i podwójnego Gigabit LAN. Jest to jeden z najmniejszych gotowych systemów VR o rozmiarach 21 x 20 x 6 cm (dł x szer x wys). Jednostka posiada matowe czarne wykończenie oraz podświetlany przycisk włączenia.


Poprzedni artykułAMD Radeon Software Crimson Edition 16.11.1 z obsługą nowy gier
Następny artykułMass Effect: Andromeda – film z tytułem Join the Andromeda Initiative
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.