ZOTAC wprowadził do sprzedaży płytę główną ZOTAC H87ITX-A-E. Posiada ona format mini-ITX i jest przeznaczona dla procesorów Intel Core 4-tej generacji. Na pokładzie znajdziemy chipset H87 Express, pełnowymiarowy interfejs PCI Express x16, 4 porty SATA 6.0 Gb/s, mSATA 6.0 Gb/s, 6 x USB 3.0 i 6 x USB 2.0, dual Gigabit Ethernet, 802.11n (300Mbps), WiFi i Bluetooth 4.0.

Na śledziu dodano złącza wideo: HDMI, DVI i DisplayPort. W pudełko jest dodatkowo przejściówka VGA – DVI. Płyta pozwala na zamontowanie do 16 GB pamięci DDR3-1600, w dwóch slotach.

Producent nie podał ceny.


Poprzedni artykułZOTAC GeForce GTX 760 i GeForce GTX 760 AMP! Edition – doskonały wybór dla rozrywki
Następny artykułROG RealBench – trzy benchmarki oparte na Blenderze, GIMPie, VLC i 7-zipie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.