ZOTAC wprowadził do swojej oferty kartę graficzną ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini. Jej cechą szczególną jest zamontowany blok wodny, znany do tej pory z modelu ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm. Można powiedzieć, że to teraz mniejsza wersja karty, dopasowana do standardów mini-ITX. Jakby nie patrzeć firma ZOTAC po raz kolejny przeciera nowe szlaki, jeżeli chodzi o małe rozmiary.

Łączna długość całej karty wynosi 212 milimetrów. Dzięki temu zmieści bez problemów w obudowę pokroju Cougar QBX. Zamontowany blok wodny został wykonany z miedzi i niklu. Otwory do przepływu cieczy posiadają rozmiar 0.3 milimetra oraz akrylowe wstawki. Gwinty dla węży to standardowe G1/4 kompatybilne z większością chłodzeń na rynku.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini posiada domyślne taktowanie o zegarze 1506 MHz. W trybie Boost wzrasta ono do 1620 MHz. Warto zaznaczyć, że karta posiada większe taktowania, aniżeli domyślny model Founders Edition.

ZOTAC GeForce GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini

Taktowanie pamięci GDDR5X wynosi 11008 MHz, a na pokładzie zamontowano 11 GB na 352-bitowej szynie danych.

Ze złączy znajdziemy HDMI,2 x DisplayPort oraz DVI-D. Gdyby nie to ostatnie złącze, to karta byłaby w pełni jednoslotowa.