Zotac wprowadził do sprzedaży kartę graficzną GeForce GTX 1060 Mini, opartą na architekturze Pascal. Model ten posiada 1280 rdzeni CUDA, 80 jednostek teksturujących oraz 48 jednostek renderujących. Rdzeń jest taktowany wartością 1506 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1708 MHz. Całość wspomagana jest przez 6 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 8 GHz i 192-bitowej szynie danych.

Karta GeForce GTX 1060 Mini posiada jedynie 174 mm długości, a efektywne chłodzenie zapewnia pojedynczy 90 mm wentylator. Model ten łączy surową gamingową moc z małymi rozmiarami oraz bezkompromisową wydajnością cieplną. Na śledziu znajdziemy 3 x DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz DL-DVI.

Serii ZOTAC GeForce GTX 1060 towarzyszy Firestorm, autorskie narzędzie ZOTAC, z nowymi, udoskonalonymi funkcjami oraz zmienionym wyglądem. Przebudowane zostały opcje podkręcania wydajności oraz ustawień wentylatorów tak, aby zapewnić użytkownikom jeszcze łatwiejszą ich obsługę.


Poprzedni artykułSeagate szykuje 10 TB dysk twardy BarraCuda Pro ST10000DM0004
Następny artykułZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition dla ekstremalnych gier
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.