Zotac wprowadził do sprzedaży kartę graficzną GeForce GTX 1060 AMP! Edition, opartą na architekturze Pascal. Model ten posiada 1280 rdzeni CUDA, 80 jednostek teksturujących oraz 48 jednostek renderujących. Karta ma fabrycznie podkręcone zegary o wartości 1556 MHz, a w trybie Boost wzrasta do 1771 MHz. Całość wspomagana jest przez 6 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 8 GHz i 192-bitowej szynie danych.

ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition posiada długość PCB 174 mm oraz system chłodzenia IceStorm. Jest on wspomagany przez pionowo skonfigurowane 8 mm miedziane ciepłowody oraz miedzianą płytkę chłodzącą, zapewniające trzypunktowy efekt chłodzenia. Chłodzenie posiada długość 21 cm i zostało wyposażone w dwa wentylatory o szerokości łopatek 90 mm. Technologia FREEZE dodatkowo reguluje działanie wentylatorów, przełączając je w cichy tryb w trakcie bezczynności systemu.

ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition

Na śledziu znajdziemy 3 x DisplayPort 1.4, HDMI 2.0b oraz DL-DVI.

ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition

Serii ZOTAC GeForce GTX 1060 towarzyszy Firestorm, autorskie narzędzie ZOTAC, z nowymi, udoskonalonymi funkcjami oraz zmienionym wyglądem. Przebudowane zostały opcje podkręcania wydajności oraz ustawień wentylatorów tak, aby zapewnić użytkownikom jeszcze łatwiejszą ich obsługę.


Poprzedni artykułZotac GeForce GTX 1060 Mini – karta dla mini-ITX
Następny artykułDeus Ex: Mankind Divided – 5 nowych zdjęć z gry od Square Enix
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments