ZOTAC International ma przyjemność zaprezentować nową kartę graficzną ZOTAC GeForce GTX 1050 Mini. Model został oparty na nVidia GeForce GTX 1050 i posiada rdzeń GP107-300. Karta posiada 640 jednostek CUDA, 32 jednostki rasteryzujące (ROP) i 40 jednostek teksturujących.

ZOTAC GeForce GTX 1050 Mini posiada długość zaledwie 147 milimetrów i jest tym samym jedną z najmniejszych kart graficznych, opartych na architekturze Pascal. Nowy model cechuje doskonała skuteczność chłodzenia oraz niski poziom hałasu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu pojedynczego wentylatora o średnicy 90 mm, zamontowanego na wykonanej całkowicie z aluminium bazie posiadającej bezpośredni kontakt z GPU.

Dużą zaletą tego jest opcja umieszczenia karty w małych obudowach mini-ITX. Kartom graficznym z tej serii towarzyszy narzędzie FireStorm, z nowym odświeżonym interfejsem i wieloma zaawansowanymi funkcjami.


Poprzedni artykułBattlefield 1 Edycja kolekcjonerska – co zawiera zestaw dla fanów
Następny artykułZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini – wydajna karta dla mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.