Oferta procesorów AMD na najbliższe lata zapowiada się bardzo obiecująco. Pierwszymi układami Ryzen firma udowodniła, że może nawiązać walkę z Intelem. Druga generacja, także pokazała, że AMD uczy się na błędach. Odświeżone jednostki pokazały znowu pazurki. Teraz pozostaje czekać na premierę układów ZEN 2 oraz VEGA wyprodukowanych w 7 nm procesie litograficznym.

Poniższe slajdy prezentują aktualny stan prac nad nowymi układami. Widać, że pod nazwą ZEN 2 widnieje podpis Design Complete, który jasno wskazuje na to, że prace związane z projektowaniem chipów zostały już zakończone. Kolejne generacja ZEN 3 zostanie zaprezentowana zapewne w 2020 roku. Zostanie wykonana w 7 nm+ procesie litograficznym. Prace nad nią ciągle trwają (On Track).

AMD 7nm ZENW tym roku AMD zaprezentuje też układy Vega wykonane w litografii 7 nm. Tutaj też na slajdzie widać, że układy zostały ukończone. Więcej informacji poznamy być może na targach Computex 2018. W 2020 roku powinniśmy się spodziewać kolejnej generacji chipów graficznych.

AMD 7nm Vega

 


ŹRÓDŁOguru3d
Poprzedni artykułStreacom DA2 – bardzo modularna obudowa mini-ITX
Następny artykułZabezpieczenie SEV dla procesorów AMD Epyc i Ryzen PRO złamane