Portal VideoCardz.com dotarł do informacji odnośnie mobilnych kart graficznych Vega Mobile. Będą one umieszczone w nadchodzących procesorach Raven Ridge. Na początek udało się zdobyć informacje o układzie Ryzen 7 2700U, który ma posiadać kartę Radeon Vega 10 Mobile. Ma się ona składać z 8 Compute Units (czyli 512 Procesorów Strumieniowych). Druga jednostka – Ryzen 5 2500U to już Radeon Vega 8 Mobile.

  • RADEON VEGA 8 MOBILE — CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS: 11
  • RADEON VEGA 10 MOBILE — CL_DEVICE_MAX_COMPUTE_UNITS: 8

Na jej pokładzie ma być aż 8 Compute Units (czyli 704 Procesory Strumieniowe). Te liczby są dość dziwne, ponieważ to mocniejsza jednostka powinna posiadać więcej Jednostek Obliczeniowych.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułIntel Core i7-8700K i Core i5-8400K w bazie SiSoft Sandra
Następny artykułWorld of Warcraft: Cienie Argusa, czyli aktualizacja 7.3
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.