Firma Zalman wprowadziła na rynek nową serię obudów: ZM-T3 i ZM-T4. Obudowy są typu Mini Tower z serii T i można w nich zamontować do czterech wentylatorów. Sprawną cyrkulację powietrza zapewniają dwa fabrycznie dołączone wentylatory: tylni o średnicy 92 mm oraz przedni o średnicy 120 mm. Dodatkowo z przodu znajdują się wolne miejsce przy kieszeniach dysków twardych z filtrem przeciwkurzowym, a wnętrze pokryto czarnym lakierem.

Wymiary nowych obudów Zalman z serii T to 189 (S) x 427,5 (W) x 364 (D) mm. Ich waga wynosi 6 kg.

Konstrukcję obudów maksymalnie uproszczono i zastosowano następujące rozwiązania:

  • zarówno do demontażu ścianek, jak również do instalacji dysków nie są potrzebne narzędzia,
  • optymalna długość obudowy umożliwia umieszczenie w slocie płyty głównej nawet 300 mm kartę graficzną,
  • dzięki specjalnym przepustom w tacce na płytę główną użytkownik uniknie plątaniny kabli,
  • krawędzie ścianek i kieszeni montażowych są zaginane, aby zapobiec zranieniu podczas instalacji,
  • gumowe nóżki na dole obudowy oraz pod zasilaczem skutecznie tłumią wibracje, zapewniając ciche działanie sprzętu,
  • obudowa została przystosowana do montażu chłodzenia wodnego – otwory na węże do zewnętrznej chłodnicy znajdują się w tylnej ściance,
  • na tacce do montażu płyty głównej (na wysokości procesora) wydzielono specjalne okno, aby montaż chłodzenia
  • procesora nie wymagał wyjmowania komponentów bazowych z komputera,
  • zasilacz montuje się w dolnej części obudowy.

W obudowach Zalman ZM-T3 i ZM-T4 znalazło się miejsce dla jednej zatoki zewnętrznej 5.25” (na kieszenie, napędy optyczne lub kontrolery obrotów), dwóch zatok wewnętrznych 3.5” na dyski twarde oraz trzech wewnętrznych 2.5”. Oba modele umożliwiają zainstalowanie do czterech jednoslotowych kart rozszerzeń. Przy górnej krawędzi umieszczono jeden port USB 2.0, jeden port USB 3.0, gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, przycisk Power oraz Reset.

Sugerowane ceny detaliczne obu nowych obudów Zalmana ZM-T3 i ZM-T4 wynoszą po 109 zł brutto. Gwarancja na produkty wynosi 24 miesiące.


Poprzedni artykułGigabyte Aivia Uranium – bezprzewodowa mysz do gier z GHOST Macro Station
Następny artykułGigabyte GV-R929XD5-4GD-B, czyli Radeon R9 290X od Gigabyte
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.