Zalman wprowadził do swojej oferty nową klawiaturę membranową – K600S. Według producenta ma ona zapewniać szybkość droższych konstrukcji z przyciskami mechanicznymi. Innymi słowy polling rate ma wynosić 1000 Hz. Użytkownik może zwiększyć tempo przy pomocy specjalnego guzika i przycisków numerycznych. Klawiatura oferuje bowiem 10 różnych szybkości powtarzalności przycisków. Opcja ta sprawdza się zwłaszcza w grach typu MOBA czy MMO.

Zalman K600s posiada technologię N-key dla wszystkich przycisków, czyli technologię anti-ghosting. Dzięki temu można tworzyć skomplikowane układy klawiszy, bez obawy o jakiekolwiek zacięcia się. Producent chwali się, że jego produkt jest pierwszą membranową klawiaturą, która posiada tą technologię.

Prócz tego urządzenie wyposażono w podkładkę pod nadgarstki, przydatną zwłaszcza w trakcie wielogodzinnych sesji przed monitorem. Dodatkowo membrana klawiatury jest wodoodporna.

Klawiatura K600S kosztuje około 150 zł. Długość kabla USB wynosi 1.8 metra.


Poprzedni artykułSeria Civilization sprzedała się w nakładzie 35 milionów egzemplarzy
Następny artykułPHILIPS 272B7QPTKEB – monitor z chowaną kamerą
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.