Bernardo, założyciel firmy Z-CASES zaprezentował podczas targów COMPUTEX 2018 prototyp obudowy Z-CASES P50. Została ona zaprojektowana w standardzie small form factor. Jej wymiary wynoszą odpowiednio 368 x 291 x 74 mm (wysokość x długość x głębokość). Jej całkowita pojemność wynosi 7.9 litrów. Do konstrukcji wykorzystano takie materiały, j

Jako płyty główne mieszczą się modele mini-ITX. Zasilanie odpowiadać będą zasilacze FlexATX o maksymalnej mocy 500 Watów. W środku zmieszczą się także dwuslotowe karty graficzne i maksymalnej długości 289 milimetrów i 148 mm wysokości. Potrzebny będzie zatem bardzo dobrej klasy zasilacz do kart pokroju GeForce GTX 1080, GeForce GTX 1080 Ti, czy Radeon RX VEGA 56, Radeon RX Vega 64. Nie wspominamy tutaj nawet o kartach Titan Xp.

Do chłodzenia procesora można użyć schładzaczy o maksymalnej wysokości 50 milimetrów. Mowa tutaj choćby o Cryorig C7, czy SilverStone Argon AR06. Nie mamy informacji, czy chłodzenia większe się zmieszczą.

Na przednim panelu można umieścić 2 x 60 mm wentylatory o grubości 25 mm. Do tego mamy włącznik oraz dwa porty USB 3.0.

Z-CASES P50

Z pamięci masowych podłączymy 5 sztuk 2.5 calowych dysków oraz jedną sztukę M.2.

Z-CASES P50

Przewidywana cena w dniu premiery ma wynosić około 249 dolarów. Co w przybliżeniu na polskie powinno dać cenę między 900 – 1000 zł. Do wyboru będą aż trzy kolory: czerwony, czarny i szary.


PRZEZsmallformfactor.net
ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułSilverstone na targach Computex 2018 – sporo sprzętu
Następny artykułStreacom DA2 zaprezentowana podczas targów COMPUTEX 2018
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.