XFX wprowadziło do sprzedaży kartę graficzną XFX Radeon RX460 2 GB Slim Single Slot Design. Urządzenie zostało oparte na 14nm architekturze Polaris 11. Karta posiada na pokładzie 896 procesorów strumieniowych, 56 jednostek teksturujących i 16 jednostek renderujących. Rdzeń graficzny pracuje z częstotliwością 1220 MHz. Prócz tego mamy 2GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 7 GHz na 128 bitowej szynie danych.

Wymiary karty wynoszą: 17.8 x 12.1 x 4 cm. Model posiada jednoslotowy pojedynczy wentylator oraz następujące wyjścia wideo: HDMI 2.0b, DisplayPort i DVI-D.

Karty są już dostępne w sprzedaży.


Poprzedni artykułAMD R5 na horyzoncie – nieoficjalne dane dotyczące cen
Następny artykułIntel masowo obniżył ceny swoich procesorów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.