Firma XFX wprowadziła do swojej oferty kartę Radeon RX 460 Heatsink 4GB. Model został zbudowany w oparciu o rdzeń Baffin. Taktowania karty wynoszą: podstawowe 1090 MHz, a w trybie turbo 1220 MHz. Całość wspomagana jest przez 2 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 7000 MHz, na 128 bitowej szynie danych

Za chodzenie odpowiada dużych rozmiarów radiator, bez dodatkowego wentylatora. Zajmuje on aż dwa sloty. Ciekawe, jak się sprawdzi w przypadku dużego obciążenia rdzenia. Karta nie wymaga dodatkowego zasilania. Na śledziu znajdują się następujące złącza: DisplayPort, HDMI oraz DVI.

Cena sugerowana modelu XFX Radeon RX 460 Heatsink 4GB powinna wynosić około 135 dolarów.


Poprzedni artykułŚwięta w wydaniu Blizzarda. Murlocki śpiewają kolędy
Następny artykułInnoGames TV – December Episode, czyli grudniowy odcinek
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.