Od premiery układów Ryzen, AMD bardzo intensywnie rozwija swoje układy. Do sieci wyciekły informacje o planach wydawniczych. Wynika z nich, że praktycznie co roku poznamy nowe produkty AMD z segmentu CPU. Pozyskane dane są oczywiście nieoficjalne. Jednak, źródło wycieku sprawdziło się już nie raz przed premierami układów Ryzen 1000.

AMD ZEN RoadmapPotwierdzają się informacje, że z architektury ZEN+ w tym roku ujrzymy tylko cztery procesory z rodziny Pinnacle Ridge oraz dwa układy z rodziny APU Raven Ridge. Wynika z tego, że w tym roku ujrzymy jeszcze odświeżone procesory Threadripper.

AMD ZEN RoadmapRok 2018 to jednostki bazujące na nowej mikroarchitekturze Zen 2. Zadebiutują układy  Picasso oraz Matiasse. Układy platformy HEDT, a więc AMD Ryzen Threadripper, zostaną zastąpione przez modele Castle Peak. Kolejny rok to kolejne ulepszenia. Układy CPU na razie noszą nazwę kodową Vermeer a jednostki APU Renoir. Nie znamy natomiast nazwy kolejnej wersji układów HEDT.

Najważniejsze jednak jest to, że kolejne generacje będą cały czas korzystały z podstawki AM4 oraz TR4. Wystarczy więc zwykła aktualizacja BIOSu, żeby nowe procesory zadziałały na starszych płytach głównych.


Poprzedni artykułTrust Gaming prezentuje nowy gamepad – GXT 560 Nomad
Następny artykułBeamdog Livestream – 3 marca 2018 – NWN:EE news