Western Digital w niedługim czasie zaoferuje 8 TB modele dysków twardych w swojej ofercie. Za kilkanaście dni w sklepach zobaczymy wersje Red, Red Pro i Purple o pojemnościach aż 8 TB, co powinno szczególnie ucieszyć osoby, tworzące domowe lub firmowe magazyny danych. Prócz tego nowe dyski świetnie sprawdzą się w przechowywaniu różnych nagrań wideo o wysokiej rozdzielczości. Najpewniej nowe dyski będą wypełnianie helem, a technologia za to odpowiedzialna zwie się HelioSeal.

Jeżeli chodzi o napędy zewnętrzne, to WD przygotowuje serie My Book i My Cloud, ale także jednostki spięte w RAID-0 o pojemnościach do 16 TB.


ŹRÓDŁOtechreport.com
Poprzedni artykułDisplayPort 1.4 ze zwiększoną przepustowością
Następny artykułnVidia GeForce Game Ready Driver 364.47 z profilami dla nowych gier
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.