Serwis TweakTown dotarł do zdjęcia pokazującego wczesną wersję karty Vega 20. Model posiada oznaczenie device ID 66A0:00. Wstępne informacje dostępne w Internecie sugerują, że będzie to 7nm proces technologiczny. Pozwoli on na dwukrotnie większe upakowanie tranzystorów na tej samej powierzchni, co Vega 10. Prócz tego zmniejszy się zapotrzebowanie na energię oraz zwiększy o 35% wydajność w stosunku do poprzedniej generacji.

Vega 20 - Ashes of the Singularity

Załączone zdjęcie z benchmarku Ashes of the Singularity ukazuje wstępną wydajność karty.

Vega 20 ma posiadać 4096 Procesorów Strumieniowych i 32 GB pamięci HBM2. Czy przełoży się to na sugerowaną wydajność oraz niski pobór mocy? Na to będziemy musieli poczekać. Vega 10 niestety okazała się dużą porażką, a do tego nie można jej praktycznie kupić w sklepach.


ŹRÓDŁOtweaktown.com
Poprzedni artykułLet’s Play with Trust Gaming – nowy konkurs dla młodych YouTuberów
Następny artykułCooler Master prezentuje sporo nowości podczas COMPUTEX 2018
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.