USB 3.0 Promoter Group, organizacja zrzeszająca producentów, promujących i rozwijających interfejs USB 3.0, poinformowało o tym, że rozpoczęły się prace nad specyfikacją następnej generacji złącza USB. Nowa wersja ma nosić nazwę Type-C i być zbudowana w oparciu o istniejące technologie USB 3.1 i USB 2.0. Ma pomóc w projektowaniu cienkich i smukłych urządzeń, a także ułatwić zwiększanie wydajności standardu USB w przyszłości. Prace mają zostać zakończone najpóźniej w połowie przyszłego roku.

Oto główne założenia nowego złącza Type-C:

  • Całkowicie nowy przeprojektowany wygląd oraz pełna współpraca z producentami urządzeń
  • Nowy mniejszy rozmiar – bardzo zbliżony wyglądem do istniejącego obecnie USB 2.0 Micro-B
  • Obustronność wtyczki oraz gniazdka, dzięki czemu nie będzie trzeba sprawdzać czy wsuwa się wtyczkę właściwą stroną
  • Złącze o kabel mają wspierać skalowanie dostarczanej energii elektrycznej
  • Skalowalność – łatwe udoskonalenia złącza w przyszłości
Źródło: techpowerup.com

Poprzedni artykułIntel Celeron 2961Y, Pentium 3558U i Pentium 3561Y – nowe budżetowe procesory Haswell ULV
Następny artykułCadSoft: społeczności P2P są kluczowym, choć nie w pełni wykorzystanym zasobem dla współczesnych projektantów obwodów drukowanych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.