Karty graficzne AMD Radeon Vega to nadal swojego rodzaju tajemnica. Aczkolwiek na światło dzienne wychodzi coraz więcej faktów z nimi związanych. Podczas targów CES 2017 w Las Vegas firma AMD pokazała pierwszy komputer z kartą Vega oraz procesorem AMD Ryzen. Film oraz zdjęcia zostały zrobione przez portal LinusTechTips. Spora część podzespołów była zakryta taśmą, aby nie ujawniać pewnych faktów.

AMD Radeon Vega - zasilanie

A teraz możemy zobaczyć na własne oczy tą samą kartę w praktycznie pełnej okazałości. Radeon Vega 10 posiada dwa złącza zasilania: 8 pinowe i 6 pinowe. Ważne pytanie się tutaj nasuwa: ile pobierać będzie to mocy? Oby nie było powtórki z Radeona Fury X, który mimo że teraz jest w całkiem dobrej cenie, to jego pobór mocy, pozostawia wiele do życzenia.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułIntel VR Games, czyli turnieje w wirtualnej rzeczywistości na IEM Expo
Następny artykułProcesory AMD Ryzen 5 i Ryzen 3 pojawią się na rynku z dużym opóźnieniem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.