G.Skill ujawniło nowe zestawy pamięci – Trident Z Neo DDR4. Są one przeznaczone dla procesorów AMD Ryzen 3000 z chipsetem X570. Pamięci działają na napięciach 1.20, 1.35 oraz 1.40 Voltów. Wszystko jest zależne od zastosowanego taktowania, które wynosi od 2666 MHz do nawet 3600 MHz. Do tego będą dostępne również takie konfiguracje: 2 x 8 GB, 4 x 8 GB, 2 x 16 GB, 4 x 16 GB.

Jeżeli chodzi i chłodzenie to zastosowano obudowy ze szczotkowanego aluminium i proszkowanego srebra. Ma to polepszyć rozpraszanie ciepła, wydzielanego przez pracujące pamięci. Warto zauważyć, że obudowa ma asymetryczny kształt oraz wbudowane podświetlenie RGB. Jest ono ośmiostrefowe i umożliwia pełną kontrolę przy użyciu oprogramowania Trident Z. Można je pobrać ze strony producenta. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać oprogramowanie firm trzecich, jak: Asus Aura Sync, Gigabyte RGB Fusion, MSI Mystic Light czy ASRock Polychrome.

Pamięci Trident Z Neo DDR4 zostały przetestowane na płycie głównej ASUS ROG Crosshair VIII Formula z chipsetem AMD X570 chipset i 6-rdzeniowym procesorem AMD Ryzen 5 3600. Wyniki można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Test trwał 5 godzin i był bardzo wymagający.

Pamięci Trident Z Neo mają się pojawić jeszcze w tym miesiącu. Nie podano niestety ceny.


PRZEZgskill.com
ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułCzy MIBR zagra na StarLadder Major Berlin 2019?
Następny artykułTorchlight dostępne za darmo w sklepie Epic Games Store
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.