Firma TRANSCEND wprowadzi do oferty przemysłowe dyski SSD – SSD450K. Będą one oparte na kościach 3D NAND TLC oraz z interfejsem SATA 6 Gb/s. Maksymalna szybkość odczytu danych wynosi 550 MB/s, a zapisu – 520 MB/s. W dyskach zastosowano rozwiązania pozwalające na optymalizację korzystania z nośnika oraz jego ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Transcend SSD450K

Przykładem może być IPS (Intelligent Power Shield), dzięki któremu specjalne kondensatory zapewniają energię do przeniesienia danych z cache DDR3 DRAM na pamięć NAND flash w razie nagłego odcięcia zasilania.

Dedykowana aplikacja TRANSCEND SSD Scope Pro umożliwia monitorowanie stanu zużycia dysku i jego pracy poprzez odczyty parametrów S.M.A.R.T., sprawdzenie aktualnych szybkości odczytu i zapisu oraz wymuszenie aktywacji funkcji TRIM. Parametry pracy dysku można monitorować również zdalnie.

Sugerowana cena detaliczna dysku TRANSCEND SSD450K w wersji 64GB wynosi 169 PLN, w wersji 128 GB – 259 PLN, a w wersji 256 GB – 459 PLN. Dyski będą wkrótce dostępne w sprzedaży w Polsce. Produkty objęte są trzyletnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułSymmetry – uratuj załogę rozbitków na obcej planecie
Następny artykułADATA SU650 120 GB – testy najtańszego dysku na kościach 3D TLC
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.