Firma Transcend zaprezentowała nową serię dysków SSD – SSD740. Dyski są oparte na kontrolerze JMF667H firmy JMicron, posiadają interfejs SATA 6Gb/s i zapewniają odczyt danych z szybkością do 530 MB/s oraz zapis do 470 MB na sekundę. Szybkości odczytu i zapisu próbek plików 4k to odpowiednio 283 MB i 267 MB na sekundę.

Transcend SSD740 posiada ciekawą funkcję SATA Device Sleep (DevSleep), która wyłącza urządzenie podłączone do portu SATA, jeżeli w danym momencie jest nieużywane. Jest to coś na zasadzie stanów uśpienia w procesorach i użytkownik będzie to odczuwał, jako dłuższy odczyt. Funkcja znajdzie zastosowanie w urządzeniach mobilnych, gdzie oszczędność energii jest kluczowa.

Transcend SSD740 - TS256GSSD740

SSD740 dostępne są w trzech wersjach: o pojemności 64, 128 oraz 256GB. Dyski zostały umieszczone w cienkiej obudowie o grubości 7 mm. Waga nośnika to 52 gramy.

Sugerowane ceny brutto dysków z serii SSD740 to 339 PLN za wersję 64GB, 555 PLN za wersję 128GB oraz 989 PLN za wersję 256GB. Prezentowane produkty objęte są trzyletnią gwarancją producenta


Poprzedni artykułGigabyte S3000 – niewielkie głośniki z dużym potencjałem
Następny artykułAMD FX Serii 9000 – FX-9590 oraz FX-9370 z bardzo szybkim taktowaniem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments