Firma Transcend wprowadził do sprzedaży dysk SSD ze złączem mSATA – MSM610. Dysk jest zgodny z interfejsem SATA II 3Gb/s, działa w oparciu o układy MLC, a transfery dochodzą do 245MB/s przy odczycie i 48MB/s przy zapisie.

Jego wymiary wynoszą zaledwie 26.8 x 29.85 x 3.85 mm, co sprawia że nadaje się świetnie do zastosowania w niewielkich urządzeniach, takich jak tablety, smartfony, czytniki e-bookow czy urządzenia GPS.

Transcend MSM610

Transcend MSM610 posiada wsparcie dla technologii TRIM i NCQ, system korekcji błędów ECC oraz system monitorowania stanu nośnika S.M.A.R.T. Technologia Advanced Power Shield zabezpiecza przed utratą plików w razie nagłego braku zasilania. Odporność na wstrząsy zapewnia dodatkową ochronę danych.

Model MSM610 występuje w wersjach 8GB oraz 32GB. Dysk objęty jest trzyletnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułAOC g2460Pqu – 144 Hz monitor dla graczy
Następny artykułFuturemark PCMark 8 z testami baterii
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.