Firma Transcend wprowadził do sprzedaży dysk SSD ze złączem mSATA – HSD 740. Dysk jest zgodny z interfejsem SATA 6Gb/s, działa w oparciu o Toggle MLC NAND Flash, a transfery dochodzą do 510 MB/s przy odczycie i 185 MB/s przy zapisie.

Transcend HSD 740

Jego wymiary wynoszą 54 mm x 39 mm x 4 mm, a waga 11g, co sprawia że nadaje się świetnie do zastosowania zarówno w systemach sterowania przemysłowego czy sprzęcie medycznym, jak i w urządzeniach mobilnych. Dysk dostępny jest w dwóch wersjach: o pojemności 32 oraz 64 GB i pobiera maksymalnie 1,94W energii.

Transcend HSD 740 został wyposażony w takie funkcje jak: wbudowany system korekcji błędów ECC i algorytm wyrównywania zużycia komórek, system monitorowania stanu nośnika S.M.A.R.T, wsparcie dla TRIM i NCQ, SATA Device Sleep (DevSleep).

Dysk HSD 740 objęty jest trzyletnia gwarancją producenta.


Poprzedni artykułZalman CNPS80F i CNPS90F – tanie chłodzenia, które poradzą sobie z wydajnymi procesorami
Następny artykułIntel HTS1155LP – niskoprofilowe chłodzenie dla minikomputerów
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments