Firma TRANSCEND zaprezentowała przenośny dysk SSD – ESD220C. Urządzenie charakteryzuje się mały rozmiarami: 77 x 55,7 x 9,6 mm oraz brakiem mechanicznych elementów. Do komunikacji z komputerem wykorzystywane jest złącze USB typu C, z przewodem z końcówką USB Typu A. Jego obudowa została wykonana z materiału odpornego na zarysowania, dzięki czemu nawet po kilku latach użytkowania będzie wciąż prezentował się stylowo.

TRANSCEND ESD220C posiada duże szybkości transferu: 410 MB/s dla odczytu oraz 400 MB/s dla zapisu danych. Dysk będzie występował w następujących pojemnościach i cenach:

  • 120 GB – 300 PLN
  • 240 GB – 500 PLN
  • 480 GB – 940 PLN

Urządzenia wkrótce trafią do sprzedaży.


Poprzedni artykułSkyblivion – postęp prac nad modyfikacją w grudniu 2016 roku
Następny artykułGPU-Z 1.16.0 z lepszym mechanizmem wykrywania kart graficznych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.