Firma Transcend zapowiedział wprowadzenie na rynek kamery samochodowej DrivePro 200. Jej zadaniem będzie rejestrowanie zdarzeń samochodowych, a które to kamery ostatnimi czasy stały się bardzo popularne wśród kierowców. Ma to pomóc w ustalaniu przyczyn ewentualnych incydentów drogowych oraz w dochodzeniu prowadzonym przez policję czy firmy ubezpieczeniowe.

Transcend DrivePro 200 oferuje możliwość nagrywania obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, z prędkością 30 klatek na sekundę. Obiektyw kamery składa się z 7 szklanych soczewek i zapewnia szeroki kąt widzenia wynoszący 160 stopni oraz dużą przysłonę f/2.0. Dużym atutem jest nagrywanie zarówno w nocy, jak i za dnia, a wbudowany mikrofon pozwala na nagrywanie ewentualnego dźwięku. Ekran LCD o przekątnej 2.4 cala daje możliwość podglądu aktualnie nagrywanych oraz archiwalnych filmów.

W kamerze zamontowane także specjalny czujnik ruchu – G-Sensor. Jeżeli wykryje, że doszło do zderzenia samochodu automatycznie uruchomi tryb nagrywania awaryjnego. Film zarejestrowany w tym trybie jest specjalnie chroniony przed przypadkowym nadpisaniem. Kierowca może również ręcznie uruchomić tryb nagrywania awaryjnego, jeśli zauważy, że na drodze dzieje się coś, co może doprowadzić do wypadku lub innego incydentu wymagającego udziału służb mundurowych.

Transcend DrivePro 200

Producent pomyślał także o wygodzie w postaci wbudowanego adaptera Wi-Fi, złącza USB 2.0 oraz dołączonej do zestawu 16 GB karcie pamięci microSDHC Class 10.

Sugerowana cena detaliczna brutto kamerki samochodowej Transcend DrivePro 200 wynosi około 350 PLN. Rejestrator objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

Źródło: zotac.com

Poprzedni artykułZalman ZM-M201R – precyzja i wygoda w niskiej cenie
Następny artykułPhilips 241P4QPYES z matrycą AMVA oraz czujnikiem ErgoSensor
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.