TP-Link wprowadził do sprzedaży nowy, gigabitowy router bezprzewodowy – TL-ER604W. Router posiada obsługę standardów: 802.11b/g/n, 802.3, 802.3u, 802.3ab oraz protokołów: TCP/IP, DHCP, ICMP, NAT, PPPoE, SNTP, HTTP, DNS, IPsec, PPTP, L2TP. Wbudowano w niego szereg zabezpieczeń, w tymszyfrowanie DES/3DES/AES128/AES192/AES256, uwierzytelnianie MD5/SHA1, ręczne zarządzanie kluczami lub w systemie IKE oraz dwa tryby negocjacji – Main i Aggressive.

TL-ER604W wyposażony został w 1 gigabitowy port WAN, 3 gigabitowe porty LAN oraz 1 gigabitowy port WAN/LAN. Prócz tego posiada dwie odłączane anteny oraz wsparcie dla funkcji Multi-SSID (rozgłaszanie do 8 nazw sieci) i Guest Network (sieć dla gości). Dzięki temu możliwe jest udostępnianie klientom, partnerom biznesowym lub gościom firmy bezprzewodowego połączenia z internetem, bez udzielania dostępu do zasobów sieci lokalnej, zawierających potencjalnie poufne informacje. TL-ER604W wykorzystuje także zaawansowane zabezpieczenia przeciwprzepięciowe (do 4Kv), dzięki którym możliwa jest skuteczna ochrona firmowej sieci przed skutkami dużych skoków napięć.

Produkt objęty jest 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym. Sugerowana cena routera 354 zł netto.


Poprzedni artykułTerrorblade – nowy bohater DOTA 2?
Następny artykułTracer Avenger – podświetlana klawiatura dla graczy
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.