TP-Link wprowadziło do sprzedaży router Archer C5 v4. Jest to następca popularnego modelu Archer C5 sprzed kilku lat. W nowej wersji odświeżono obudowę, co ma go wyraźnie odróżnić od poprzednika. Wprowadzono standard transmisji bezprzewodowej 802.11ac w dwóch pasmach transmisji: 300 Mb/s w paśmie 2.4 GHz oraz 867 Mb/s w paśmie 5 GHz. Z tyłu są dodatkowo cztery gigabitowe porty Ethernet.

TP-Link Archer C5 v4

Nowy model obsługuje protokół TR-069, umożliwiający zdalne zarządzanie konfiguracją routera. Jest to funkcja doceniana zwłaszcza przez operatorów i dostawców sieci internetowej. Ale powinna także zadowolić użytkowników bardziej zaawansowanych.

TP-Link Archer C5 v4

Ciekawą nowością jest funkcja Multi-SSID. Umożliwia ona stworzenie kilku sieci bezprzewodowych jednocześnie. Prócz tego mamy sporo funkcji kontroli rodzicielskiej.

TP-Link Archer C5 v4

Router Archer C5 v4 jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 220 – 240 zł. Urządzenie objęte zostało 3-letnią gwarancją.


Poprzedni artykułMiniTool Partition Wizard V10.2 – wiele nowości i udoskonaleń
Następny artykułHumble Bundle z promocją o nazwie Humble CI Games Bundle
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.