TP-Link wprowadził do swojej oferty łatwy w użyciu punkt dostępowy TP-Link AP500. Urządzenie pracuje w najnowszym standardzie 802.11ac i rozgłasza dwupasmową bezprzewodową sieć Wi-Fi o łącznej przepustowości do 1,9 Gb/s. Za zasięg odpowiedzialne są trzy zewnętrzne anteny oraz technologia kształtowania wiązki, która dodatkowo zwiększa prędkość i stabilność połączeń.

TP-Link AP500

Punkt dostępowy TP-Link AP500 posiada dwurdzeniowy procesor oraz gigabitowy port Internetowy. Urządzenie może pracować w jednym z czterech trybów. Tryb AP – wystarczy połączyć urządzenie z routerem za pomocą przewodu Ethernet do AP500 i utworzyć punkt dostępowy dla urządzeń bezprzewodowych. Tryb wzmacniacza służy do rozszerzania zasięgu sygnału sieci Wi-Fi do wcześniej nieobjętych nią obszarów. Tryb Klienta pozwala na podłączenie urządzeń przewodowych do sieci bezprzewodowej. Tryb Multi-SSID umożliwia stworzenie do 4 różnych SSID oraz VLAN-ów, co idealnie sprawdza się np. w biurach, w których wiele działów korzysta z jednej sieci bezprzewodowej.

TP-Link AP500

Punkt dostępowy posiada ciekawie wykonaną obudowę, która świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami. Projektanci zadbali o to, aby urządzenie można było postawić poziomo i w pionie. Diody sygnalizujące pracę mogą zostać wyłączone i nie będą przeszkadzały podczas snu lub codziennych czynności, a do obsługi i konfiguracji został przygotowany nowy intuicyjny interfejs.

TP-Link AP500

TP-LINK AP500 jest już dostępny w sprzedaży i objęty są 24-miesięczną gwarancją.


Poprzedni artykułTP-Link RE580D – wzmacniacz sygnału bezprzewodowego
Następny artykułPierwszy zwiastun filmu Assassin’s Creed
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.