Firma Tenda wypuściła na rynek router Tenda N301. Został on zaprojektowany przez inżynierów tak, aby jego montaż i konfiguracja była bezproblemowa dla każdego użytkownika. Model ten jest zgodny ze standardem IEEE802.11n, dzięki czemu zapewnia prędkość transferu do 300 Mb/s. Router może działać także jako tak zwany „client router” by łączyć się z dostawcą internetowym.

Tenda N301

Jedną z ciekawszych funkcji jest kontrola rodzicielska. Możemy dzięki niej blokować konkretne domeny, kontrolować dostęp do sieci na podstawie adresu MAC lub ustawić godziny działania sieci bezprzewodowej. Sprzęt wyposażony jest w funkcję WPS. Dzięki niej możemy połączyć router i urządzenie korzystające z Wi-Fi za pomocą jednego przycisku.

Tenda N301

Router Tenda N301 jest już dostępny u autoryzowanych sprzedawców. Jego cena oscyluje w granicach 55 zł brutto.

Tenda N301


Poprzedni artykułNVIDIA GeForce Experience 3.6 z obsługą interfejsów Vulkan i OpenGL
Następny artykułArkhamer 2017 – zgłoś swój program na Arkhamer
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.