Firma Tenda wprowadziła do swoje oferty router Tenda AC9. Oferuje on dwupasmową gigabitową sieć bezprzewodową w standardzie 802.11 ac. Model ten wyposażony jest w procesor Broadcom ARM Cortex-A7, a także 128 MB pamięci DDR3. Dzięki temu użytkownik może skorzystać z pasma 5 GHz i prędkości 867 Mbps, a także z pasma 2,4 GHz o prędkość 300 Mbps.

Tenda AC9 posiada anteny o wysokiej jakości, które oferują duży zasięg sieci bezprzewodowej. Niezawodność połączenia zapewnia także technologia Beamforming+, która zmniejsza zakłócenia spowodowane innymi urządzeniami radiowymi.

Tenda AC9

Router wyposażony jest w interfejs USB dla udostępniania drukarki, podłączenia zewnętrznego dysku bądź stworzenia serwera FTP. Prócz tego mamy 4 gigabitowe porty LAN oraz zarządzanie harmonogramem pracy sieci. Po ustawieniu optymalnego czasu pracy router sam wyłączy oraz włączy połączenie Wi-Fi. Co ciekawe, w trybie oszczędzania energii oprócz dezaktywacji sieci bezprzewodowej wyłączane są także diody LED, a nasz router nie zajmuje pasma innym urządzeniom.

Router Tenda AC9 dostępny jest u autoryzowanych dystrybutorów firmy w Polsce. Jego cena oscyluje w granicach 230 złotych brutto.


Poprzedni artykułDigital Dragons 2017 już niedługo, a z nim długo wyczekiwane Indie Showcase 2017
Następny artykułMass Effect: Andromed – status gold oraz wymagania sprzętowe
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.