Tenda Technology poinformował o wprowadzeniu na polski rynek routera bezprzewodowego Tenda AC15. W środku znajduje się szybki, dwurdzeniowy procesor Broadcom z pamięcią DDR3. Za sprawą wysokiej klasy podzespołów możliwe jest korzystanie z takich rozrywek jak oglądanie wideo w wysokiej jakości, czy granie w gry on-line.

Tenda AC15

Model AC15 wykorzystuje technologię Beamforming+. Skupia ona sygnały bezprzewodowe w urządzeniu odbiorczym zamiast zwykłego wysyłania sieci w głównym kierunku. Technologia ta ogranicza zakłócenia pochodzące z innych urządzeń, dzięki czemu otrzymujemy silne połączenie z siecią bezprzewodową.

Router posiada porty USB 3.0, 1 Gb WAN oraz 3 x 1Gb LAN. Prócz tego wyposażony w trzy zewnętrzne anteny oraz wzmacniacze o dużej mocy Maksymalna prędkość 11ac do 1900 Mbps umożliwiająca równoczesny przesył w standardzie 802.11ac w paśmie 5 GHz przy 1300 Mbps i w standardzie 802.11n w paśmie 2,4 GHz przy 600 Mbps.

Tenda AC15

Routery firmy Tenda wyposażone są w funkcję inteligentnego zarządzania siecią Wi-Fi. Za jej pomocą możemy ustawić idealny dla nas zakres czasowy, a AC15 automatycznie wyłączy i włączy sieć bezprzewodową a także wskaźniki diod LED. Pozwoli to na obniżenie poboru mocy.

Router Tenda AC15 dostępny jest u autoryzowanych dystrybutorów firmy w Polsce. Jego cena oscyluje w granicach 400 złotych brutto.


Poprzedni artykułGigabyte GeForce GTX 1050 OC Low Profile 2G i GTX 1050 Ti OC Low Profile 4G
Następny artykułSilentiumPC Enduro FM1 Gold 550W – ciekawy zasilacz dla obudowy mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.