Firma Tenda wprowadziła na polski rynek bezprzewodowy, uniwersalny wzmacniacz zasięgu Tenda A301. Urządzenie umożliwia optymalizację i rozszerzenie istniejącej sieci bezprzewodowej. Model ten pozwala na osiągnięcie prędkości do 300 Mb/s i jest kompatybilny z urządzeniami w technologii 802.11 b/g/n. Obsługuje protokoły zabezpieczeń WEP, WPA oraz WPA2 z mechanizmem szyfrującym, aby zwiększyć bezpieczeństwo.

Tenda A301 posiada uniwersalny wygląd oraz diodę, informującą o stanie zasięgu. Umożliwi ona znalezienie najwłaściwszego miejsca do zamontowania wzmacniacza zasięgu. Dwie anteny i tryb zwiększania zasięgu wzmacniają sygnał tak, aby objął jak największy teren wokół naszego domu. Jeśli komputer nie posiada sieci bezprzewodowej, można skorzystać z gniazda Ethernet.

Tenda A301 dostępny jest u autoryzowanych dystrybutorów firmy w Polsce. Jego cena oscyluje w granicach 70 złotych brutto. Więcej informacji na temat tego urządzenia można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.


Poprzedni artykułAVM udostępnia FRITZ!OS 6.80 – nową aktualizację dla swoich urządzeń
Następny artykułSniper Elite 4 – oficjalna premiera, przepustka sezonowa i wymagania sprzętowe
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.