AVM udostępniło system operacyjny FRITZ!OS 6.50 dla wszystkich modeli wzmacniaczy sygnału sieci bezprzewodowej FRITZ!WLAN Repeater i produktów FRITZ!Powerline. Nowa wersja dla repeaterów FRITZ!WLAN 1750E, 450E i 310 oraz dla modelu powerline z funkcją bezprzewodowej sieci LAN FRITZ!Powerline 540E, poprawia przejrzystość i bezpieczeństwo w sieci domowej, opartej na produktach FRITZ!. Interfejs użytkownika “fritz.repeater” i “fritz.powerline” pojawi się w nowej elastycznej wersji.

FRITZ!OS 6.50

Co ciekawe, dodano sporo optymalizacji, zwiększających dostępną przepustowość w paśmie 2.4 Gz. Dzięki rozbudowanym technikom automatycznego wyboru kanału, urządzenia FRITZ!Powerline mogą zawsze może pracować z odpowiednią mocą. W urządzeniach FRITZ!WLAN Repeater i adapterach powerline z funkcjonalnością sieci bezprzewodowej, menu “WLAN” pokazuje obciążenie aktualnie używanego kanału radiowego na przestrzeni czasu i dla wybranego pasma częstotliwości. Czym mniejsze obciążenie danego kanału, tym większą da się uzyskać na nim przepustowość. Bezpłatna aplikacja FRITZ!App WLAN dla systemu Android również dba o to, aby użytkownik był stale informowany o ważnych szczegółach dotyczących zestawionego połączenia. Ta sama aplikacja FRITZ!App może być nawet wykorzystywana do wykonywania aktualizacji oprogramowania urządzeń FRITZ!WLAN Repeater.

W nowej wersji oprogramowania, ustawienia sieci radiowej routera FRITZ!Box mogą być zastosowane w nowym adapterze FRITZ!Powerline 540E przez naciśnięcie przycisku WPS na obu urządzeniach.

Aktualizacja do wersji 6.50 jest dostępna bezpłatnie dla modeli FRITZ!WLAN Repeater o symbolach 1750E, 450E i 310 oraz FRITZ!Powerline 540E. Rozpoczęcie aktualizacji w minutę: po wpisaniu w przeglądarce adresu “fritz.box”, “fritz.repeater” lub “fritz.powerline”, użytkownik klika odnośnik “System”, “Aktualizacja”, a następnie przycisk “Wyszukaj nowe oprogramowanie FRITZ!OS”.


ŹRÓDŁOen.avm.de
Poprzedni artykułWiedźmin 3: Krew i Wino – recenzja
Następny artykułCall of Duty XP 2016 z gwiazdami muzyki Snoop Dogg i Wiz Khalifa
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.