Streacom wprowadziło do sprzedaży obudowę mini-ITX – Streacom FC8 Alpha Fanless Chassis. Wykonano ją z aluminiowej blachy o grubości 4 mm, wykończonej piąstkowaniem. Jej dużą zaletą jest wykorzystanie każdego z boków, jako wielkiego radiatora. Zaglądając do środka można zobaczyć, że producent sprytnie umieścił radiator oraz 4 miedziane rurki. To ta część odpowiada za odprowadzanie ciepła z procesora.

Streacom FC8 Alpha Fanless Chassis

W zestawie dołączane są dwie wersje wspomnianego radiatora: dla starych i nowych modeli płyt mini-ITX.

Pełne wymiary obudowy wynoszą 240 x 250 x 100mm, a waga to zaledwie 2.7 kg.

W środku można zamontować jednoslotową, niskoprofilową kartę graficzną lub kartę rozszerzeń. Jest to niestety duże utrudnienie dla wielu graczy.

Streacom FC8 Alpha Fanless ChassisPo bokach obudowy umieszczono żeberka, które mają odprowadzać ciepło.

Streacom FC8 Alpha Fanless ChassisZ przodu natomiast znajduje się przycisk zasilania oraz dwa porty USB 3.0.


ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułOverwatch otrzyma nowego bohatera o imieniu Moira
Następny artykułWatch Dogs udostępniona za darmo przez Ubisoft
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.