Firma Valve udostępniła na platformie Steam narzędzie SteamVR Performance Test. Jest to aplikacja, która ma przetestować wydajność naszego komputera pod kątem zgodności z technologią wirtualnej rzeczywistości. Do jej zainstalowania wymagane jest posiadanie konta na Steamie oraz 1.9 GB wolnego miejsca na dane. Można to zrobić, wchodzą na podany adres: steam://install/323910 lub store.steampowered.com/app/323910/. Technologia wirtualnej rzeczywistości wymaga stabilnej liczby klatek na sekundę, w ilości minimum 90 sztuk.

W naszym teście użyliśmy procesora Intel Core i5-2400 oraz kartę graficzną Sapphire Radeon R7 240 2GB Low Profile, za której wypożyczenie serdecznie dziękujemy polskiemu oddziałowi firmy Sapphire.


ŹRÓDŁOwccftech.com
Poprzedni artykułGPU-Z 0.8.7 i nowe modele kart graficznych
Następny artykułMSI Cubi 2 Plus i Cubi 2 Plus vPro – minikomputery w formacie STX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.