W sieci pojawiły się kolejne informacje o nadchodzącym procesorze Intel Core i7-8700K. Układ będzie posiadał 6 rdzeni i 12 wątków. Podstawowe taktowanie jednostki ma wynieść 3.7 GHz na każdy z rdzeni. Taktowanie Boost dla jednego rdzenia ma wynieść 4.7 GHz, dwóch rdzeni ma to być 4.6 GHz, dla czterech – 4.4 GHz, a dla sześciu 4.3 GHz. W benchmarku CPU-Z procesor uzyskał wynik 2323 punktów dla pojedynczego rdzenia.

Przy wielowątkowości było to już aż 13.980 punktów. TDP jednostki ma wynieść 95 Watów oraz ma być dostępna obsługa dwukanałowej pamięci.


ŹRÓDŁOtweaktown.com
Poprzedni artykułBioWare pracuje nad kolejną częścią Dragon Age. Kiedy zapowiedź?
Następny artykułRazer świętuje sukces Team Liquid podczas The International 2017
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.