Firma SMART High Reliability Solutions wprowadziła do swojej oferty nowy napęd SSD – HRS-M1. Urządzenie posiada wzmocnioną konstrukcję i jest przeznaczone do specjalnych zastosowań. Głównymi odbiorcami mają być lotnictwo, przemysł obronny i cywilny, pojazdy i wiele innych. Dysk posiada certyfikację MIL-STD-810, która to zapewnia odporność na wstrząsy, uderzenia, wibracje.

SMART HRS-M1

SMART HRS-M1 został zbudowany na kościach MLC NAND Flash z interfejsem SATA III. Sekwencyjny zapis wynosi 500 MB/s, natomiast odczyt to 525 MB/s. Jeżeli chodzi o liczba operacji I/O próbki 4K to mamy odpowiednio 50 000 IOPS i 70 000 IOPS. Do tego urządzenie może pracować w zakresie temperatur od -40°C do +85°C oraz przy ciśnieniu panującym na wysokości do 24 500 metrów. Deklarowany czas bezawaryjnej pracy to 2 mln godzin.

Producent wbudował szyfrowanie danych algorytmem AES z kluczem 256-bitów oraz możliwość kasowania danych zgodnie ze standardem ATA-8 nadpisywania wielokrotnego. Do tego dochodzi opcja korekcji błędów 28 bitów na 1024 bajty.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułCougar Minos X1 i Minos X3 – dwie nowe myszki dla graczy
Następny artykułChłodzenie wodne, czy powietrzem? Cooler Master wyjaśnia i proponuje.
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.