Dwa tygodnie temu SK Hynix ogłosiło, że trwają obecnie intensywne prace nad technologią pamięci GDDR6 dla kart graficznych. Dwa dni temu firma przedstawiła wszystkim aktualny wafel krzemowy z chipami oraz pełną specyfikację. Moduł przedstawiony na GTX 2017 posiada 8 Gb (1GB) pojemności. Producent chwali się, że powinny być dostępne również 16Gb (2GB).

Powiedziano także o szybkości, która ma wynosić aż 16 Gbps. Obecnie najlepsze moduły GDDR5 zapewniają 8 Gbps, a GDDR5X tylko 12 Gbps.


ŹRÓDŁOvideocardz.com
Poprzedni artykułNVIDIA Tesla V100 – pierwsza karta graficzna na architekturze Volta
Następny artykułGeForce GT 1030 – kolejne wersje kart low-profile wyciekły do sieci
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.