SilverStone wprowadziło do swojej oferty dwa nowe zasilacze: SX650-G i SX500-G. Nowe jednostki zostały wykonane w standardzie SFX. Będą zatem świetnie pasowały do obudów w formacie mini-ITX. Obie jednostki posiadają 92 milimetrowy wentylator, który powinien zapewnić dobre chłodzenie oraz kulturalną pracę. Dodatkowo producent zadbał o certyfikat 80 PLUS Gold, japońskie kondensatory oraz w pełni modularne okablowanie.

SilverStone SX500-G został wyposażony w szereg zabezpieczeń: przed przeciążeniem stabilizatora (OCP), przeciwprzepięciowe (OVP), przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych (UVP), przeciwzwarciowe (SCP), zabezpieczenie przed przegrzaniem zasilacza (OTP), przed przeciążeniem całej jednostki (OPP).

SilverStone SX650-G posiada taki szereg zabezpieczeń: przed przeciążeniem stabilizatora (OCP), przeciwprzepięciowe (OVP), przed zbyt niskim napięciem na liniach wyjściowych (UVP), przeciwzwarciowe (SCP), zabezpieczenie przed przegrzaniem zasilacza (OTP), przed przeciążeniem całej jednostki (OPP).

Warto zauważyć, że oba zasilacze posiadają miniaturowy przełącznik włączenia i wyłączenia zasilania. Widać zatem, że SilverStone zadbało o takie najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu nie powinno być problemu z ich montażami w większości obudów. Pamiętajmy, że większe przełączniki czasami utrudniały przykręcenie do tylnej ściany obudowy.


Poprzedni artykułESL One Hamburg 2017 został gospodarzem turnieju Dota 2 Valve Major
Następny artykułRazer Chroma Hardware Development Kit – modułowy system podświetlenia
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.