SilverStone wprowadziło do oferty modularny zasilacz Nightjar  NJ450-SXL. Jego cechą szczególną jest całkowicie pasywne chłodzenie, bez zastosowania ani jednego wentylatora. W związku z tym musiano zastosować wysokiej klasy podzespoły, które będą generowały niewiele ciepła. Zasilacz posiada wymiary 130 x 63 x 125 (szerokość x wysokość x głębokość) milimetrów. Jego waga to zaledwie 1.52 kilograma.

SilverStone Nightjar  NJ450-SXL posiada moc 450 W oraz sprawność na poziomie 92%. Ta ostatnia cecha potwierdzona została certyfikatem 80 Plus Platinum. Na pokładzie znajduje się aktywny system PFC oraz zabezpieczenia takie jak OCP, OPP, OVP i SCP.

Chłodzenie zapewniają odpowiednie radiatory wewnątrz oraz sama obudowa. Została ona odpowiednio wyposażona w żeberka chłodzące.

SilverStone Nightjar NJ450-SXL

Jakie okablowanie oferuje zasilacz:

  • 1x ATX 20+4 pin,
  • 2x EPS 4+4 pin,
  • 4x PCI-E 6+2 pin,
  • 8x SATA,
  • 3x Molex,
  • 1x FDD.

Aktualnie nie jest znana cena oraz data premiery. Patrząc jednakże po specyfikacji jednostki, koszt zasilacza może oscylować w przedziale 400 – 600 złotych.


ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułNVIDIA GeForce Game Ready Driver 397.93 dla dwóch gier
Następny artykułRazer Core X dostępny w sprzedaży w Polsce
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.