SilverStone FW124-ARGB to 120 milimetrowy wentylator, przeznaczony do obudów mini-ITX. Jego duża zaletą jest grubość – zaledwie 15 mm, w stosunku do normalnych wentylatorów – 25 mm. Wiatrak posiada 9 wygiętych półprzezroczystych skrzydeł, które zamontowano na łożysku (fluid dynamic bearing). Łopatki obracają się z prędkością w zakresie 800 – 2000 RPM. Pozwala to na przepływ powietrza od 13,1 do 32,6 CFM.

Generuje to ciśnienie rzędu 0,31 do 1,52 mm H2O. Deklarowany przez producenta hałas waha się między 14,7 do 24,6 dBA. Wentylator jest zasilany przez 4 pinową wtyczką. Czas pracy wentylatora FW124-ARGB powinien wynieść około 50 000 godzin.

Jest jeszcze druga 3 pinowa wtyczka, która odpowiada za podświetlenie LED. Wentylator posiada 6 sztuk diod aRGB, które mogą być zarządzane przy pomocy popularnego oprogramowania. Mowa tutaj o ASUS Aura Sync, Gibabyte RGB Fusion, ASRock Polychrome Sync, MSI Mystic Light Sync, SilverStone RGB czy BIOSTAR Racing.

Cena i dostępność wentylatorów SilverStone FW124-ARGB nie została niestety podana. Urządzenia mają trafić w niedługim czasie na rynek.

SilverStone FW124-ARGB

Cieszy nas, że SilverStone dba o osoby budujące zestawy mini-ITX. Jako, że miejsca w obudowach ITX jest mało, to trzeba odpowiednio gospodarować miejscem. Szczęśliwie firma dostrzega ten rynek należycie.


Poprzedni artykułSilverStone FN124 – 120 mm wentylator typu slim dla obudów mini-ITX
Następny artykułTechPowerUp GPU-Z 2.15.0 z obsługą nowych kart graficznych
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.