Podczas targów Computex 2017 firma SilverStone zaprezentowała dwie nowe obudowy – SilverStone FTZ02 i SilverStone RVZ04. Można w nie włożyć płyty głównej w formatach mini-ITX i mini-STX. Oba modele są obecnie w fazie prototypów i do czasu premiery mogą się zmienić. Pierwsza z nich posiada także standard PIO, co po angielsku znaczy Parts In One. Jest on powszechnie stosowany w Chinach.

Obudowa pozwala na zastosowanie trzyslotowych kart graficznych. Nad kartą graficzną można zamontować dodatkowe wentylatory. Dostępne są dwa miejsca na dyski 2.5 cala oraz wsparcie dla zasilaczy SFX lub SFX-L.

Obudowa SilverStone RVZ04 to format mini-STX. Jest on bardzo młody, ale szybko zdobywa rynek. Wymiary obudowy wynoszą 81 x 238 x 199 mm, a jej pojemność to prawie 4 litry.

W środku jest miejsce na jeden dysk 2.5 cala i 3 dyski M.2. Zmieści się też standardowo intelowskie chłodzenie oraz większość kart graficznych MXM.


ŹRÓDŁOsmallformfactor.net
Poprzedni artykułNowe aktualizacje dla AMD Ryzen – ogromny wzrost wydajności
Następny artykułCall of Duty: Modern Warfare Remastered można kupić już samodzielnie
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.