Firma Shuttle Computer Group dodała do swojej oferty minikomputery XPC slim DQ170. Są to jednostki do samodzielnego montażu, czyli posiadają jedynie płytę główną i procesor. W tym przypadku są to jednostki Intel Core z serii Skylake oraz chipset Q170. Warto tutaj wspomnieć o wsparciu sprzętowego TPM (Trusted Platform Module) oraz oprogramowania Intel vPRO. Ma to zabezpieczać maksymalnie samą maszynę oraz dane na dysku.

Shuttle DQ170 posiada wymiary 190 x 165 x 43 mm i waży zaledwie 1.3 kg, bez dodatkowego wyposażenia. Prócz tego znajdziemy porty: 4 x USB 2.0, 4 x UBS 3.0 oraz 2 x RS232. Dodatkowo adapter pozwala na zrobienie konwersji RS232 do USB, aby wspierać więcej urządzeń.

Płyta główna posiada jedno złącze M.2 2260 typu M oraz slot half-size Mini PCIe dla karty WiFi. Producent udziela trzyletniej gwarancji. Póki co komputer nie jest dostępny w Polsce.


Poprzedni artykułROCCAT szykuje różne atrakcje na Poznań Game Arena 2016
Następny artykułPremiera symulatora Transport Fever już 8 listopada
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.