Firma Seagate szykuje się do wprowadzenia na rynek 10 TB dysku twardego – BarraCuda Pro ST10000DM0004. Tak dobrze widzicie, aż 10 TB pojemności na dane użytkownika. Nowy talerzowiec ma być wypełniony helem, które jest stosowane, aby zwiększyć pojemność, zmniejszyć pobór energii oraz ograniczyć wydzielanie się ciepła. Prędkość talerzy dysku ma wynosić 7200 obrotów na minutę, a pamięć podręczna ma mieć aż 256 MB.

Seagate BarraCuda Pro ST10000DM0004

Seagate zdecydował się zastosować w BarraCuda Pro ST10000DM0004 interfejs SATA 6 Gb/s, a deklarowany odczyta danych ma wynosić około 250 MB/s. Urządzenie może pracować w temperaturach od 0 do 60 stopni Celsjusza, 24 godziny na dobę, a czas bezawaryjnej pracy ma wynosić 1 milion godzin. Roczny limit zapisów ustalono na poziomie 300 TB. Cena ma wynosić około 535 dolarów.


Poprzedni artykułUdostępniono pomostową aktualizację dodatku World of Warcraft: Legion
Następny artykułZotac GeForce GTX 1060 Mini – karta dla mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.