Firma Sapphire Technology przedstawiła wszystkim nową kartę graficzną z segmentu budżetowego – Sapphire R7 360 NITRO. Dużą zaletą nowego modelu są jego wymiary – karta mierzy jedynie 17 centymetrów długości, co czyni ją bardzo atrakcyjną w segmencie mini-ITX. Sapphire R7 360 NITRO zawiera 768 procesorów strumieniowych o częstotliwości taktowania 1060 MHz, 48 jednostek teksturujących oraz 16 ROPów.

Sapphire R7 360 NITRO

Prócz tego mamy 2 GB pamięci GDDR5 taktowanej zegarem 1625 MHz (efektywnie 6500 MHz). Za chłodzenie odpowiada pojedynczy, wydajny wentylator.

Za 500 zł producent oferuje nowoczesny akcelerator o wydajności idealnej do popularnych gier online w Full HD oraz wsparciem dla takich technologii, jak: AMD FreeSync (granie bez zacięć i rozchodzenia się obrazu przy obsługującym technologię monitorze), AMD TrueAudio (zaawansowane, przestrzenne efekty dźwiękowe) czy Microsoft DirectX 12 wraz z zawartymi w bibliotekach obliczeniami asynchronicznymi i wielowątkowym rejestrowaniem bufora poleceń.

Sapphire R7 360 NITRO

Kartę wyposażono w złącze DisplayPort, HDMI 1.4a oraz DVI-I. Korzystając z technologii AMD Eyefinity, użytkownik może podłączyć do karty maksymalnie 3 monitory (lub maks. 6 z wykorzystaniem koncentratora DisplayPort MST). W przypadku zestawień dwóch i więcej kart w trybie AMD CrossFire połączenie specjalnym mostkiem nie jest wymagane – synchronizacja CrossFire następuje za pośrednictwem magistrali PCI-Express.


Poprzedni artykułCryorig C7 Ultra – niskoprofilowe chłodzenie idealne dla mini-ITX
Następny artykułCougar QBX – gamingowa obudowa mini-ITX
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.