Firma Sapphire Technology przedstawiła wszystkim nową kartę graficzną – Radeon R9 390 TOXIC. Nowy model jest skierowany dla odbiorców z rejonu Chin, Hong Kongu i Tajwanu. Karta posiada 2560 procesorów strumieniowych o częstotliwości taktowania 1120 MHz, 160 jednostek teksturujących oraz 64 ROPy. Prócz tego mamy 8 GB pamięci GDDR5 taktowanej zegarem 1000 MHz (efektywnie 6000 MHz). Chłodzeniem całości zajmuje się masywny radiator, korzystający z technologii VaporX.

Sapphire Radeon R9 390 TOXIC

Układ chłodzenia wykorzystuje specjalną komorę parową, z grubymi 8 mm ciepłowodami, które odprowadzają ciepło do dwóch aluminiowych radiatorów. Trzy 100 mm wentylatory wdmuchują zimne powietrze, które chłodzi odpowiednio cały układ.

Sapphire Radeon R9 390 TOXIC

Z tył karta Sapphire Radeon R9 390 TOXIC posiada aluminiowy backplate, który usztywnia konstrukcję i chroni sekcje zasilania oraz pamięci. Nie jest znana obecnie cena nowego produktu, ani kiedy ukarze się on w sprzedaży.


ŹRÓDŁOtechpowerup.com
Poprzedni artykułSanDisk Z410 – nowy model zapowiedziany
Następny artykułWiedźmin 3: Krew i Wino – Touissant będzie ogromnym światem
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.