Sapphire dodało nową kartę graficznych: Sapphire Radeon HD 7790 2GB OC Edition. Wyposażona jest w rdzeń Bonaire, wykonany w technologii 28 nm o taktowaniu 1050 MHz, 2 GB pamięci GDDR5 o taktowaniu 1600 MHZ na 128 bitowej szynie danych. Posiada 896 procesorów strumieniowych, 56 jednostek teksturujących i 16 jednostek ROP. Do chłodzenia użyto pojedynczego wentylatora, żebrowany radiator z dwoma rurkami cieplnymi oraz metalową płytkę z tyłu, do usztywnienia konstrukcji.

Na śledziu znajdują się wyjścia: DisplayPort, HDMI, 2 x DVI (DVI-I, DVI-D). Karta posiada zgodność z interfejsem PCI-Express 3.0, a do jej uruchomienia wymagane jest podłączenie 6 pinowej wtyczki zasilania. Sugerowana cena zaprezentowanej karty wynosi 689 złotych. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta.

W ramach prowadzonej promocji AMD Never Settle Reloaded, do każdej zakupione karty serii Radeon HD 7790, otrzymamy kod na pełną wersję gry Bioshock Infinite, a po 1 maja dodatkowo premierowy tytuł Far Cry 3: Blood Dragon.


Poprzedni artykułZalman CNPS2X
Następny artykułPhilips 272C4QPJKAB
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.