Sapphire wprowadziło do sprzedaży kartę graficzną Sapphire R9 280X Vapor-X Tri-X. Model ten posiada rdzeń Tahiti, wykonany w 28 nm, 3 GB pamięci GDDR5 wykorzystującej 384-bitowy interfejs o taktowaniu 1500 MHz, 1792 procesorów strumieniowych, 112 jednostek teksturujących i 32 jednostki ROP. Taktowanie rdzenia wynosi 1000 MHz, w trybie Boost wzrasta do 1100 MHZ.

Sapphire R9 280X Vapor-X Tri-X obsługuje rozdzielczości UltraHD i tryb Eyefinity, a także technologie: DirectX 11.2, OpenGL 4.3, Mantle, AMD Stream Technology, AMD Avivo HD, AMD CrossFireX, PCI Express 3.0, PCI Express 3.0.

Z portów znajdziemy: HDMI 1.4a, Single-Link DVI-D, Dual-Link DVI-I, 2x Mini-DisplayPort.

Sugerowana cena detaliczna karty Sapphire R9 280X Vapor-X Tri-X wynosi około 1239 zł brutto. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta


Poprzedni artykułSapphire R9 280 Dual-X na rdzeniu Tahiti Pro
Następny artykułASRock AM1B-M, AM1H-ITX, AM1B-ITX – trzy płyty głównej na platformie AM1
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.