Sapphire wprowadziło do sprzedaży trzy niskoprofile karty graficzne: Sapphire R5 230 2GB, Sapphire R5 230 1GB i Sapphire R5 230 FleX. Wszystkie modele posiadają rdzeń Caicos, wykonany w 28 nm, 160 procesorów strumieniowych, 8 jednostek teksturujących i 4 jednostki ROP. Taktowanie rdzenia wynosi 625 MHz MHz, a pamięci 667 MHz.

Nowe karty graficzne Sapphire obsługują sprzętowy dekoder wideo UVD, a także technologie: DirectX 11.2, OpenGL 4.3, Mantle, AMD Stream Technology, AMD Eyefinity, AMD Avivo HD, AMD CrossFireX, PCI Express 3.0, PCI Express 2.0.

Nowi członkowie serii R to trzy niskoprofilowe karty Sapphire R5 230 doskonale nadające się do najtańszych zestawów komputerowych lub komputerów, w których zaistniała potrzeba obsługi dodatkowych wyświetlaczy.

Sugerowana cena detaliczna kart wynosi:

  • Sapphire R5 230 1GB DDR3 – około 149 zł brutto.
  • Sapphire R5 230 2GB DDR3 – około 205 zł brutto.
  • Sapphire R5 230 FleX 1GB DDR3 – około 215 zł brutto.

Produkty objęte są dwuletnią gwarancją producenta.


Poprzedni artykułMSI AM1I – mini-ITX z obsługą układów AMD Kabini
Następny artykułGigabyte GV-N75TWF2OC-2GI z mocno podkręconym rdzeniem Maxwell
Zawodowo zajmuję się pisaniem newsów i artykułów na portalach OSWorld.pl i PCMod.pl. Prócz tego składam i naprawiam komputery dla znajomych oraz klientów. Moja przygoda z komputerami, zaczęła się pod koniec liceum, czyli w roku 2005, kiedy to złożyłem swój pierwszy zestaw. Wciągnęło mnie to na tyle, że do dnia dzisiejszego nie ma dnia, abym nie dowiedział się czegoś nowego ze świata nowoczesnych technologii. Kiedy inni pasjonują się super samochodami, ja potrafię ucieszyć się z dobrze wyglądającego i wydajnego procesora, płyty głównej, karty graficznej, obudowy itp. Od przeszło 7 lat przygotowuję wirtualne konfiguracje i składam komputery. Jest to moja wielka pasja, którą staram się należycie pielęgnować, codziennie ucząc się czegoś nowego i utrwalając obecną wiedzę do perfekcji.